Zavodljiva kampanja za Pacco Rabanne

Кампањата за новиот парфем Pure XS, кој ни доаѓа потпишан од Paco Rabanne е интригантна и заводлива..

Португалскиот манекен Francisko Enrikes е заштитно лице на парфемот, кој е како што кажуваат, уникатна мешавина која ја развија мајсторите на парфемската алхемија -Ан Флип, Бруно Јованович и Каролин Думар.

 

Pure XS е мешавина од ѓумбир, темјан, цимет, ванила и кедар. Со цел да ја покажат сензуалноста на овој мирис, тие креираа реклама која е заводлива и смела подеднакво, колку и мирисната нота во шишето. Франциско се појавува во бањата каде соблекува апсолутно се од себе, додека тајно од другата соба го гледат група на девојки.

Всушност, погледнете ја и сами оваа реклама.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБар посветен на Оскар Вајлд се отвора во Њујорк
Следна објава7 модели на чевли кои секој маж треба да ги има!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР