Beyonce која неодамна стана мајка на близнаци, неодамна исфрли на пазарот нова колекција на Ivy Park.

Во продажба дојде новата колекција за есен Ivy Park, четврта по ред, која Бијонсе ја започна во пролетта минатата година, под закрила на Topshop.

Колекцијата е темелно подготвена и има се што ви е потребно во меѓусезоната, кога станува збор за спортот. Таа содржи облека за затворен и отворен простор и за сите спортови, од трчање до пливање. Хеланки, патики, маици, капи, чорапи …

Бијонсе предлага, оваа облека да не ја чувате исклучиво само за вежбање, туку да ја инкорпорирате во секојдневниот изглед. Изборот на бои падна на типичните есенски, како сивата и црната боја, но и светло сината.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСо најлесен начин до совршена линија!
Следна објаваТри клучни трендови за претстојната есен / зима 2017!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР