Кога станува збор за женски чанти, ни се чини дека никогаш ги немаме доволно. И токму кога ќе помислиме дека сме обезбедени со доволен број на модели во различни големини и бои, стигаат новитети и некоја нова чанта за која копнееме повторно.

Novu Bancroft kolekciju tašni potpisuje Michael Kors

Токму таква е новата колекција на чанти Bancroft, потпишана од познатиот бренд Michael Kors. Од оваа модната куќа, која е препознатлива по совршените женски чанти ни доаѓа колекција на која ниедна дама нема да и одолее! Секое парче во оваа колекција има нешто уникатно, што ќе ве стави во размислување “Како можам да дојдам до еден од овие модели?”

Novu Bancroft kolekciju tašni potpisuje Michael Kors

Три форми доминираат во колекција – голема “tote”, среднa “tote ” и голема “satchel” торба.

Novu Bancroft kolekciju tašni potpisuje Michael Kors

Колекцијата на овие чанти е наменета за есен 2017 година, а заедно со чантите ќе биде достапна и колекција на паричници по цена од $ 395 долари. Останатите парчиња во колекцијата започнуваат со цени од $ 890 и $ 1.390 долари и може да се купат преку официјалниот сајт на Michael Kors.

Novu Bancroft kolekciju tašni potpisuje Michael Kors

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКостими за капење од кадифе за поинакво лето!
Следна објаваНаједноставни освежувачки летни коктели со вермут!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР