Денес H&M ја откри својата голема тајна: следната ексклузивна дизајнерска соработка ќе биде таа со дизајнерот Ердем, кој живее во Лондон и во моментов е многу баран и подеднакво популарен меѓу славните личности и модните познавачи.

H&M исто така, со големо задоволство објави, дека визионерскиот режисер Баз Лурман ќе ја оживее колекција со својот уникатен начин на раскажување на приказната. Колекцијата на ERDEM x H&M, ќе биде достапна во одредени продавници и на hm.com од 2 ноември.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКварцот е најновиот тренд во уредувањето на кујните!
Следна објаваНова верзија на серијата Династија!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР