По неколку години на апстиненција, ни се враќаат нараквиците за глуждот.
Ова лето, не само што ќе се красиме со обетките, а пособно со оние кои се макси, апсолутен хит на сезоната, туку конечно, повторно ќе почнеме да ги красиме нашите зглобови. Минаа многу години откако бразлетните за глужд, едноставно се изгубија и исчезнаа од модната сцена, но ние сме среќни што конечно во 2017 година можеме да го славиме нивното враќање на голема врата.

Image result for narukvice za gležanj ноге

Image result for narukvice za gležanj ногеImage result for narukvice za gležanj ноге

Image result for narukvice za gležanj.Related imageRelated image

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 причини зошто комарците ве касаат!
Следна објаваSpringfield дел од Д Фестивал – 2017!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР