Oвој импресивен прстен не само што ја разубавува вашата рака туку е вистински фитнес сојузник.

Прстенот Ringly Luxe е достапен во различни изведби со повеќе видови  на драги камења вклучувајќи ги амазонит, халит, виолетовиот жад и рутил кварцот. Овој прстен е всушност fitness tracker и уште многу друго, а можете да изберете и помеѓу златните верзии или од нерѓосувачки челик.

Пет светла во бои и четри суптилни вибрациски поставки се прилагодени да ве информираат ако имате порака на вашиот паметен телефон.

 Ringly Luxe прстенот е компатибилен со Iphone 5 и поновите генерации на Iphon, како и со Android 4.3 или новите верзии.

Со овој прстен можете да си поставите и fitness цели и да го пратите напредувањето со помош на апликацијата Ringly, која вклучува број на чекори изодени во денот, помината далечина, како и потрошените калории.

Погледнете го видеото…

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да го уредите домот во Hemptons стил!
Следна објава10.000 долари за шише со фантастичен рум!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР