Убави раце и негувани нокти се дел женскиот изглед, а речиси секоја жена мисли дека е потребно премногу време за ноктите секогаш да изгледаат средени. Најчест проблем кои жените ги имаат околу лакирање на ноктите е кога со левата рака треба да се лакираат ноктите на десната рака.  Ако не сте среќница која со двете раце може беспрекорно да ги лакира ноктите на двете раце, лакот за нокти во спреј е производ кој ќе ви заштеди многу време и нерви.

Револуционерниот производот Paint Can Spray од брендот Nails Inc е најбрз и наједноставен начин да добиете совршено лакирани нокти. Тој се користи така што ги прскате ноктите со спрејот, не ги избегнување прстите и кожата, а потоа со топла вода го плакнете вишокот од кожата.

Спрејот доаѓа во неколку бои, а вие само одберете која боја ви се допаѓа.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТренд: Костими за капење кои изгледаат како долна облека!
Следна објаваМаргарет Атвуд: Каков би бил светот без градските библиотеки?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР