Тоа што до вчера беше провокативно и незамисливо, денес стана составен дел од нормалниот секојдневниот изглед.
Веќе сме сведоци на по малку чудни комбинации, како што се слип фустаните преку бели маици или градник-топ, над кошулата. Дали оваа сезона ќе го одбележи овој тренд на долна облека, која веќе не е скриена од погледите, туку гордо се покажува?

Продолжувањето на овој провокативен, но интересен тренд, својата нова епизода ја доби во форма на костими за капење.

Тешко е да се направи разлика што е костим за капење, а што долна облека.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправете сами декоративен був од пластично шише!
Следна објаваРеволуционерен производ за лакирање на ноктите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР