Кендал Џенер повторно ни се се насмевнува – овој пат од страниците на рекламната кампања за La Perla за 2017 година.

Kendal Džener kao u kaleidoskopu

Убавата манекенка повторно е во улога на ѕвезда на кампањата, која е инспирирана од уметнички дела на Џорџија O Kиф и Питер Макс. Позирајќи пред панелите на цвеќињата во силни бои, Кендал и самата изгледа како да е дел од некој калеидоскоп.

Kendal Džener kao u kaleidoskopu

А убава Кендал изгледа подеднакво добро во костими за капење, женствените чипки, ноќниците и долната облека.

Kendal Džener kao u kaleidoskopu

Со светло црвен кармин, коса измазнета на назад, Кендал плени на секоја фотографија.

Kendal Džener kao u kaleidoskopu

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБруно Шимлеша на средба со читателите во Скопје!
Следна објаваНаправете сами декоративен був од пластично шише!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР