Очилата за сонце се моден деодаток кој мора да се има секоја летна сезона. Како што летото се повеќе ни се приближува, тоа е плус причина, итно да се набават нови кул очила кои воедно ќе го дооформат вашиот стил.

 

Обликот, боите, дизајнот, никогаш не биле подобри од оваа сезона. Ние ви презентираме 6 модели – фаворити, видени на модните ревии за пролет-лето 2017 година.

 

Tom Ford

Tom Ford

Dior

Dior

Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana

Gucci

Gucci

Ray Ban

Ray Ban

Moscot

Moscot

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИзложба “Cоживот на модата и природата како вечна инспирација”!
Следна објаваБруно Шимлеша на средба со читателите во Скопје!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР