Австралискиот архитект Ендру Мејнард ги дизајнираше овие паметно осмислени скали за домот кои се комбинација од естетика и практика. Жолтите скали истовремено внесуваат свежина и светлост во домот, како и дополнителен простор за чување на разни предмети. Дизајнот е дел од неговиот проект My Home, а овие скали веќе ги има во неговиот сопствен дом и канцеларијата на Austin Maynard Architects во Мелбурн.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКоја е најдобрата туристичка дестинација за 2017?
Следна објаваБрзо решение за пријатен и привлечен стан!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР