Reprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis Vuitton

Познатиот моден бренд Louis Vuitton, здружен со уметникот Џеф Кунс , кој е современа верзија на Енди Ворхол, ја лансираше колекцијата на чанти под име – The Masters LV x Koons.

Чантите на кои се репродукциите од славните сликари, петмина мајстори -Тицијан, Рубенс, Леонардо да Винчи, Ван Гог и Жан Онор Фрагонар, сигурно ќе бидат вистински моден хит!

Куриозитет е тоа, што внатрешноса на чантите или торбите крие додатни информации за уметникот чија слика го краси вашиот моден детаљ.

Колекцијата The Masters LV x Koons се наоѓа во продажба во продавницата на Louis Vuitton online – додека на полицие во дуќаните ќе се појават на 28 април оваа година.

Reprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis VuittonReprodukcije slavnih slikara na tašnama Louis Vuitton

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваRafael Nadal е новото заштитно лице на Tommy Hilfiger!
Следна објаваНајдекадентни свадбени торти од 5000$ до половина милион$!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ