Тениската супер sвезда Rafael Nadal е новото заштитно лице на модниот бренд Tommy Hilfiger, линија Tailored за пролет/лето 2017 година.

Нема подобра личност од него , како што тврдат од компанијата Tommy Hilfiger, да ги рекламира оделата за моќни и силни мажи. Кампањата е снимена во Калифорнија, а го претставува Nadal во акција – додека игра тенис.

За соработката, Tomi Hlfiger кажа: “ Nadal е пример на спортист кој на веродостоен начин, совршено го рефлектира модерниот и ноншалантен стил во облекувањето.”

Соработката со шпанскиот спортист трае веќе неколку сезони, а линијата на оделата THFLEX која ја комбинира препознатливата естетика и комфор, одлично му прилега на згодниот спортист!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава10 години Geox во Македонија
Следна објаваРепродукции од славните сликари на чантите на Louis Vuitton!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР