Ако во својата колекција немате мини торбичка на ланец, која се носи преку рамето, тогаш навистина не знаеме што чекате… Веќе некое време мини торбичките се апсолутен тренд на секое вечерен (но и дневен) изглед.

Голем број на модни бендови, инспирацијата ја црпат од неверојатно луди работи и гледаме разни мотиви, посебно во дизајнерските high-street колекции. Во Zarа, наидовме на торбички инспирирани со овошје. Поточно со ананас!

Torbice s motivima voća postale su pravi modni hit

Овие слатки торбички со ланец се носат преку телото, а украсени се со перли и мотив на ананас! Можат да се комбинираат со се што сакате. Ја знаете старата модна изрека – помалку е повеќе – затоа оваа мала торбичка нека го има главниот збор во вашите комбинации!ZARA VREĆASTA TORBICA S MOTIVOM ANANASA 299,90 Kn

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛуксузна вила на Карибите!
Следна објаваВолшебниот имот “Neverland”на Мајкл Џексон се продава!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР