Пролетната сезона дефинитивно е време, кога од гардероберот ги вадиме најубавите, најлесни и најпроsирни фустани. Исто така пролетта е сезона на венчавки, што значи дека сигурно ќе барате фустан и за таа пригода. За овој или било кој друг настан, ние ви предлагаме да ги погледнете овие 5 модели на Zarа, везени со деликатно цвеќе, набори, волани и елегантни модели со отворени рамења, кои се главни модни трендови на сезоната. А цената…популарна!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваPrada со нова Ribbon колекција на чанти!
Следна објаваБалетска вечер на Бурнонвил – премиера во МОБ
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР