Супер моделот Christy Turlington е на насловната страница на априлскиот број на францускиот На фотографиите кои ги потпушува дуото Inez & Vinoodh, ова американска убавицасе смешка во совршено плисираниот розе фустан од  пролетната колекција на Valentino Haute Couture. Во едиторијалот на магазинот на Christy и се придружи уште една икона на модата од 90-тите моделот Eva Herzigova.

Двете позираат во haute couture парчиња од најголемите брендови, како на пример -Atelier Versace, Armani Prive и Chanel Haute Couture. Главната уредничка на францускиот Vogue, Emmanuelle Alt, одбра комбинација на одела, шалови, тоалети и мини фустани, кои на Evа и Christy изгледаат апсолутно совршено.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваShigir Idol- Најстарата слулптура на светот
Следна објаваСтилски водич за матуранти од Bitsiani
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР