Anna Wintour е алфа и омега во светот на светската мода. Таа тукушто ги анализираше трендовите од миланската недела на модата за сезоната есен/зима 2017., како што впрочем тоа го работи и после секоја модна недела во светот.

@vogue

Така, оваа година таа ја испофали есенската колекција на Gucci, која повторно ги помести границите. Таа продолжи: “Толку многу производи гледаме секој ден и тоа што ни треба во модата, е нешто што ќе изгледа емотивно и заради кои ќе сонуваме – а не само уште една досадна беж јакна.”

Веднаш се наеживме кога слушнавме дека Anna го изговори зборот”досадно”. Иако Anna Wintour со оваа изјава и даде критика на модната индустрија генерално, сеедно, се прашуваме зошто токму оваа јакна ја нарече досадна…..

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШто прво забележуваат гостите во вашиот дом?
Следна објаваВера Калин, најчитан автор за 2016 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР