Морнарски пруги, цветови и живописни бои. Новата сезона нека „расцвета“ во вашиот плакар.

Colour Block

Ретро-спортски стил

Колекција која е инспирирана од 80-тите години, со младешки дух и лежерен стил. Комбинирањето на колор-блок боите како црвена, зелена и сина доминираат на ретро-спортските парчиња. Џинсот и патиките  го комплетираат изгледот.

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-10.jpg

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-09.jpg


Морнарско

Секоја пролетна сезона, дел од колекцијата е инспирирана од морнарскиот стил , во индиго сини, црвени и бледокафеави нијанси, надополнети со пругасти шари, цветни принтови и везови. Сината памучна парка ќе биде ваш постојан придржуник во секодневниот изглед.

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-08.jpg

Spring Fusion

Европски дух

Линија во која преовладува европскиот стил во палета на свежи и светли тонови како сина, бела и беж боја. Ригите се клучни шари на маиците и џемперите кои се комбинираат со слим-фит чино-панталони, џинс јакна и кремаст мантил.

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-11.jpg

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-12.jpg

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-06_copy.jpg


Ориентални цвеќиња

Пастелно розовите тонови, сивите нијанси и резеда бојата ги рекреираат јапонските флорални мотиви на јакните, фустаните и блузите.  Урбани парчиња со женствен изглед.

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-05.jpg

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-01.jpg

City Nature

Облечете се во боите на природата

Пролетта ни пристига. Колекција со еднобојни парчиња во природни тонови, на кои преовладуваат портокаловата, зелената и сината боја. Едноставни принтови на џемперите и маиците, со ефект на избледување, чино панталони во различни бои и шорцови за урбани пролетни прошетки.

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-16.jpg

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-14.jpg


Ботаничка градина

Живописните бои доминираат во машката колекција, а мотивите на ориентална градина и ботаничките цвеќиња се клучни елементи во женската линија.

Зелени, бледорозови и сини нијанси се основните бои кои преовладуваат на фустаните и на кошулите. Овие парчиња се комбинираат со џинс со избледен ефект и искинати детали за тренди и удобен изглед.

Кошулите се важни парчиња за оваа сезона и истите ги има во различни шари и стилови. Цветни принтови, везови и пруги се задолжителни за сезоната која ни претстои!

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-15.jpg

shto-ni-nudi-springfield-za-prolet-leto-2017-13.jpg

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKarlie Kloss како Marilyn Monroe во новата кампања на Swarovski!
Следна објава10 најоригинални сместувања – од приватно острво до дворци!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ