Geox ja дочекува пролетта со линија чевли во која се претопуваат удобноста, убавината и функционалноста. Линија која со помош на развиена технологија ги овозможува чевли кои се пријатни и модерни, а во себе имаат вплотено креативност, леснотија и флексибилност. За пролет/лето 2017 Geox нуди модели кои се впечатливи и прилагодливи за секоја прилика – за чекорење низ урбаната џунгла, класични настани, спортски денови и гламурозни вечери.

Од колекцијата издвојуваме неколку носечки модели:

БОИТЕ НА МОДАТА
Сандали кои ја реинтерпретираат урбаната елеганција преку комбинација на драматични бои – интензивна сина, портокалова, жолта и розова. Направени од превртена кожа, овие чевли следат елегантна и модерна линија со широка, удобна потпетица.
Перфорираниот ѓон со мемориска пена е лесен и флексибилен и е совршено надополнување на патентираната технологија на Geox и врвниот дизајн.

D724UB_00021_C2V8K_00D724UB_00021_CE82T_00D724UB_00022_C6007_00D724UB_00022_C8191_00D724UB_00022_C9999_00D724WA_00022_C6007_00D724WA_00022_C9999_00РЕТРО СТИЛ
Женствени чевли со иновативна комбинација на различни материјали во исти тонови – кожа, превртена кожа и технички меш, вкомпонирани во оригинален дизајн.
За апсолутна удобност, класичната елеганција е збогатена со модерни елементи, додека пак Geox системот кој овозможува стопалата да дишат е интегриран во надорешниот ѓон и практични внатрешни влошки кои лесно се отстрануваат.

D723XC_021HI_C6029_00D723XC_021HI_C8191_00D723XC_021HI_C9999_00D723YC_021HI_C5QS6_00D723YC_021HI_C6029_00D724BD_000MR_C6738_00GEOX WOMAN SS17 (2)NEBULA
Култниот Nebula дизајн за оваа сезона истражува нови интензивни бои кои ги истакнуваат динамичните и спортски елементи од секојдневието преку технички софистицирани материјали. Nebula е израз на филозофијата на Geox за ултимативно чувство на удобност кое се комбинира со перформансот по највисоки стандарди издржливост, леснотија
и флексибилност
– вистинско доживување на одење по облаци.

Колекцијата е дополнета со уште многу актрактивни модели на чевли кои ќе ги направат пролетните и летните денови модерни, разнобојни и лесни.
Јакните кои се направени со употреба на врвна технологија исто така се дел од богатиот избор за сезоната која со нетрпение ја очекуваме.

bbb

D641EG_0EW22_C1121_00D641EG_0EW22_C9999_00D641EG_08822_C2006_00D641EG_08822_C7012_00D641EG_08822_C8019_00D641EG_08822_C8335_00

W7220A_T0434_F4300_00W7220A_T0434_F5079_00W7220A_T0434_F8219_00W7220D_T0951_F4300_00W7220G_T0951_F1424_00W7220G_T0951_F4300_00W7221C_T2163_F4355_00W7221C_T2163_F4407_00W7221C_T2163_F5079_00

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава“Dynamic Tower”, Dubai
Следна објаваiPhone 7 во чест на годината на петелот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР