Kanye West ја претстави својата Season 5 Yeezy колекција, за време на New York Fashion Week 2017. и по прв пат до сега, овој рапер, продуцент и дизајнер ни претстави модели од тексас материјал. Оваа сезона тој се фокусирал  на baggy јакните и пуловерите, панталоните slim-fit, кои ги комбинирал со чизми до половина лист.

Што се однесува до останатите новитети, по прв пат муслиманската манекенка Halima Aden носеше хиџаб на една модна ревија. Kanye исто така се фокусираше и на војничките принтови, како и препознатлвите Adidas линии и графички текстови – како на пример ‘Lost Hills’ или  ‘Calabasas’. Преголемите ранци, совршено се вклопија во оваа типично урбана мода.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваAtelier Versace пролет 2017!
Следна објаваШто да одбереме – леб или тестенини?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР