Акцентот на колекцијата е “street style“- улична мода, девојката Borboleta е тајновита, своја, неоптеретена од друштвените рамки и норми, во животот го избира само тоа што ја исполнува и прави среќна. Новата колекција е составена од мали симболи на љубов и среќа, како што се сребрената и позлатената пеперутка, sвездата и срцето на свилениот конец или ланче, креирани да ги чуваат желбите.

Препознатливиот слоган на Borboleta накитот е “Happy girls are the prettiest“, така оваа нова компанија истакнува, дека убавината е всушност во малите ситници кои не прават среќни.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПетта изложба на Блашка Ми Ева | 17.02.2017
Следна објаваМода по улиците на Њујорк!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР