Модниот бренд Liu Jo e бренд кој изработува модели за жени со рафиниран стил, гламур и динамика. Во новата кампања за пролет/лето 2017. Liu Jo продолжува да го слави есенскиот концепт #StrongTogether.

#StrongTogether е порака која е основана на силата на жената и вистинската способност да делува на промените. За брендот Liu Jo, жената претставува винстинска инспирација. Според  Liu Jo, must-have дезен на сезоната е принтот Dalmatian spots кој e забавен и шик истовремено.

Женственоста истакната во мини фустан со овој принт, и дава доверба и гламур на секоја жена.

Шампањ е боја која најмногу ви треба за дневен изглед на чанта. Оваа чанта со ланец рачки е токму тоа што секоја жена си посакува.

Доколку сте во потрага по инспирација, Liu Jo ви сугестира основни парчиња, за да ја започнете неделата во многу женствен стил.

Розе бојата е една од тренд боите за пролет 2017. Овој прекрасен модел на чанта во сафиано принт, со златни детали е идеален моден аксесоар за романтично расположение.

 

Прекрасен розе фустан со отвор на грбот, кој на сензуален начин ја покажува заводливоста.

Следниве три модела “врескаат” од романтика и заводливост. Сметаме дека ова е врв на колекцијата.

Овие две софистицирани чанти кои што можат да соберат се што ви треба, се дамски чанти со стил.

СПОДЕЛИ
Претходна објава6 must-have пролетни парчиња од H&M!
Следна објаваМоќта на зборовите | Xandria Ooi
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР