Италијанските модни брендови OLTRE и MOTIVI, присутни се на нашиот пазар со своите колекции и новите линии. Моделите се романтични и елегантни, за дневен и вечерен изглед, а спортскиот изглед е со неизоставен допир на женственоста.

Обогатен со новото лого, брендот MOTIVI со оваа колекција, ни ја доближи потполната хармонија на својата романтичност и женственост. Моделите ги пратат светските трендовски линии, но италијанското чувство на естетика и гламур е единствено.

Oltre e познат по своите префинети силуети, како и со класичните и елегантните кроеви, кои претставуваат прав избор за секоја жена. Овој бренд е созададен за жени кои бараат удобна облека, со знак на квалитет и сезонски трендови.

Колекциите се составени од повеќе тенденции, од која секоја има своја приказна.

Ви предлагаме да видите дел од нивната понуда во Skopje City Mall, Ramstore Mall и во Тетово на ул. Страшо Пинџур 57 каде моментало има попусти до -70%.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСирените мразат пластика – моќна кампања на канадски фотограф!
Следна објаваТоп дестинација за 2017 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ