Balmain, оваа сезона го зголеми ефектот на гламур за својата кампања пролет-лето 2017 година. Топ моделите Isabeli Fontana, Natasha Poly и Doutzen Kroes , изгледаат совршено на фотографиите кои ги направи Steven Klein, a снимени се на напуштен дел од калифорнискиот автопат.

Шарени и проsирни кроеви доаѓаат до израз, додека моделите пешачат по автопатот со звучниците во позадина.

Популарното трио носи проsирни топови, широки пантолони и парчиња со силно нагласени рамена.

Машките модели Jon Kortajarena и Gabriel Aubry ги пратат женските модели .

 

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏез концерт на светски познатиот Милан Петровиќ квартет во Јавна соба
Следна објаваHENG Balance Lamp – необична лампа!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР