Трендовите во светот на венчаниците секогаш доаѓаат и си одат, се менуваат и повторно се враќаат. Сепак, постојат бохо модели на венчаници кои секогаш се модерни, во тренд и посакувани кај невестите. Иако кога ќе кажеме бохо стил – поголемиот дел веднаш помислуваат на круни од цвеќе, лелеави силуети и отворен грб. Сепак, постојат повеќе начини на претставување на бохо стилот….погледнете.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕлегантен и модерен новогодишен маникир!
Следна објаваПразнични хотели
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР