Valentino resort 2017, ќе не згрее и однесе во потоплите предели. Италијанската модна куќа само што ја најави колекцијата за меѓу сезоната, која е полна со тропски изгледи и бројни светски влијанија. Saks Fifth Avenue, први ни дадоа вовед во новиот Valentino lookbook под името ‘Wanderlust’.

Од богати фустани со тантела па се до кошули со принтови и свилени јакни, овие парчиња наваистина зрачат со топлина и не повикуваат на патување во потоплите краеви. Сите изгледи се комбинирани со Rockstud сандали, кожни чизми и препознатливите Valentino торби.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБелите Yeezy Boost 350 V2s патики уште сега се прогласени за хит!
Следна објаваЕлегантен и модерен новогодишен маникир!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР