Elie Saab за својата Pre-Fall 2017 колекција, инспирацијата ја најде во трендовите од 80-тите години. Трапез ногавиците и луксузните плишани материјали со кристален вез, се само дел од деталите кои ја красат оваа фантастична линија! По се изгледа богатството и раскошот се новиот клуч на сезоната!

Saab се фокусирал на облици во форма на срце и тантела која доаѓа во палета на боите – зелена, небеско сина и црна. Во оваа колкекција се наоѓаат и модели за дневна но и вечерна линија. Со други зборови, има се, од кожни јакни до свечени фустани и пантолони од плиш.

elie-saab-pre-fall-2017-collection11

elie-saab-pre-fall-2017-collection07elie-saab-pre-fall-2017-collection09elie-saab-pre-fall-2017-collection10elie-saab-pre-fall-2017-collection13elie-saab-pre-fall-2017-collection17elie-saab-pre-fall-2017-collection25

elie-saab-pre-fall-2017-collection20 elie-saab-pre-fall-2017-collection22 elie-saab-pre-fall-2017-collection23 elie-saab-pre-fall-2017-collection24 elie-saab-pre-fall-2017-collection21-copy elieslider oedjmdfifrmnrfjf

saabgtfdhfufelieslider

 

adkjfcdfa

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТимот на Pantone ја одбра хит бојата за 2017 година!
Следна објава„Градот Бохејн“ – маѓепсувачка фантазија и амбициозна лингвистичка инвентивност
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР