horoskop-astrologiya-1ОВЕН

Работа – За следниот деловен проект, не заборавајте на вашите високи професионални можности. Реагирајте на прав начин, за подобро да се снајдете во дадената ситуација.

Љубов – Тоа што не треба да го правите е да предизивикате кавга.

Здравје – Здравствените проблеми се од минилив карактер.

БИК

Работа – Ова е добар период за незапослените Бикови, иако работата која ви се нуди е од повремен карактер. Ја имате подршката од вашите претпоставени.

Љубов – На слободните Бикови им следи почеток на еден интересен контакт  преку социјалните мрежи или преку некое дружење во некое кафуле.

Здравје – Благо подобрување на здравствената состојба кај помладата популација на Биковите.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Во втората половина на следната недела, на Близнаците им доаѓаат некои нови деловни шанси, предлози и промени кои можат да донесат многу добри резултати во наредниот период.

Љубов – Премногу неодговорно се однесувате кон партнерот и кон сето тоа што  му го ветивте, па затоа нека не ве чуди кога другата страна ќе побара озбилен рзаговор со вас.

Здравје – Добро.

РАК

Работа – Една деловна понуда во следниот период, може силно да ве заинтересира и за неа би вредело добро да размислите.

Љубов – Ако не можете да го решите проблемот, подобро е да се повлечете на кратко и добро да размислите – што е тоа што сакате. Кај слободните Ракови, минатото може повторно да стане актуелно.

Здравје – Солидно.

ЛАВ

Работа – Можностите за деловна соработка и договори кои сега се отвараат, сигурно ќе делуваат мотивирачки на вас.

Љубов – Црните облаци над вашата глава си заминаа и животот е повторно убав! А сега, во него треба и да се ужива. А Љубов? И љубовта ќе дојде тогаш кога и е времето.

Здравје – Поголема одговорност кон здравјето оваа недела.

ДЕВИЦА

Работа – Бидете побрзи во завршување на обврските и не избегнувајте го тоа што ви е комплицирано или тешко. Затоа и не е чудно што ќе добиете замерки од страна на претпоставениот.

 Љубов – Девиците со молчење ќе му покажат на партнерот што навистина мислат за неговите постаки. Но, добро е што овие ситуации се од минлив карактер и што навистина лесно можете да дојдете до правиот одгвор и нормално функционирање.
 Здравје – Заморот тешко ви паѓа.
ВАГА
Работа – Постои тенденција за време на оваа недела, да бидете расфлани на сто страни и на себе потполно непотребно да си додавате обврски..
Љубов – Кај вас е зголемена љубомората и посесивноста – да можете, саканата личност би ја врзале за себе, бидејќи само на тој начин можете во потполност да ја контролирате.
Здравје – Можни се проблеми со зглобовите и забите.
ШКОРПИЈА
Работа – Многу “летате” во овој период, се занесувате со некои идеи кои само во вашата глава изгледаат реални и можни, наместо да се свртите кон тоа од што живеете и обврските кои ги имате.
Љубов – Дојде време озбилно да размислите за тоа што и како понатаму… кај слободните Шкорпии, минатото е моментално најактуелно.
Здравје – Актуелни се проблемите со зглобовите и реумата.
СТРЕЛЕЦ
Работа – На брзина ќе сфатите што треба да направите, кои грешки да ги поправите и на кој начин да се однесувате понатаму.
Љубов – Ова е вистинскиот момент да се спуштите на земја, да се заљубите и во таа работа да истраете.
Здравје – Пад на имунитетот.
ЈАРЕЦ
Работа – Добро е тоа, што во втората половина од неделата ќе видите некои промени кои сте ги започнале и кои почнуваат да даваат резултати. По прв пат ви е јасно, што точно и како морате да работите понатаму.
Љубов – Можеби, сепак би било подобро да се свртите на некоја друга страна, кога веќе гледате дека од оваа врска нема корист.
Здравје – До половина на неделата ќе бидете во форма, а понатаму внимавајте на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Работа – Пуштете ги работите да одат како и до сега, вие единствено бидете концентрирани на тоа –  што се вашите приоритети и редовни обврски.

Љубов – Ако сте слободни – за вас моментално нема зима. Уживате и тоа вистински, на многумна од вас вистинска љубов и стабилен однос, не ви се ни на крај од паметот.

Здравје – Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа – Значаен контакт со сериозен деловен партнер во вториот дел од неделата.

Љубов – Можна е љубов со личност со која имате поголема разлика во годините  или со личност која е далеку.

Здравје – Добро.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвие торби се сон на секој архитект!
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (28.11 – 04.12)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР