Вистинските љубители на филмот ќе имаат можност да уживаат во најактуелната филмска понуда и безброј други изненадувања.

Cineplexx Македонија го заокружува четвртото поглавје со одлични остварувања:

    • Речиси 1,5 милиони посетители
    • Повеќе од 500 филмски наслови
    • Преку 50.000 проекции
    • Ексклузивни претпремиери на светски блокбастери

Роденденската прослава на Cineplexx Македонија e закажана за сабота, 19. ноември, кога цената на картите за 2Д и 3Д проекции ќе биде само 150 денари.

Не пропуштајте!

Том Круз во одличниот акционен филм „Џек Ричер“ . Филмскиот хит снимен според истоимениот книжевен бестселер иснпириран од „Кодот на ДаВинчи“ и „Ангели и Демони“ од авторот Ден Браун „Инферно“ . Фантастичниот волшебник „Доктор Стрејнџ“ . Љубовната приказна со многу смеа, но и нежни емоции „Есента на самурајот“ со Петар Стругар. Од креаторите на Шрек ја имаме најпаметната и најсмешна анимирана комедија на годината, „Тролови“ . Приклучете се на авантурата со кучешкиот тин астраонаут, Пушок, кој е решен да го пронајде својот исчезнат татко астронаут во „Вселенска авантура 2“ . Криминалистичкиот хорор / трилер „Девојката од фотографиите“ . Ноќен стражар во компанија за блиндирани автомобили во јужен САД ја организира една од најголемите банкарски кражби во американската историја во „Генијални умови“ .
„Гребенот на спасените“ – вистинска приказна за единствениот американски војник во Втората Светска војна кој што се борел во првите борбени редови не носејќи оружје.

Бидете и Вие дел од четвртиот роденден на CINEPLEXX Македонија!

Поради огромниот интерес, билетите се веќе пуштени во продажба на билетарите на киното Cineplexx, како и онлајн на веб страната со Вашата Cineplexx Клуб Картичка.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМожност за македонските филмски режисери
Следна објаваZara со слатки чанти инспирирани од хороскопските знаци!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ