Најновите модели на чевли на модната креаторка Stella MacCartney станаа вистински хит по улиците на Лондон откако беше одржана модната недела во главниот град на Англија. За сите дами кои сакаат да изгледаат повисоки а сепак да го задржат спортскиот стил на облекување овие модели се  направени токму за нив. Тие се многу практични, удобни и може да се комбинираат и да се носат во скоро секоја прилика.

Во продолжение погледнете некои од овие модели и изберете го вашиот омилен модел!

454b1c32a5cd61378294f603c6f50efd

1840-stella-mccartney-women-s-black-blossom-print-platform-sneakers-3

44780351wa_11_f

44780350rw_11_r

p00206333

jy-shoes-genuine-leather-wedge-oxfords-stella-mccartney-britt-dupes

p00206328

p00193915

stella-mccartney-purple-binx-platform-loafers-product-1-23972471-3-699634413-normal

 

stella-mccartney-denim-binx-star-denim-platform-slip-on-sneakers-blue-product-1-377283347-normal

p00183269

stella-mccartney-beige-beige-snakeskin-platform-sneakers-product-1-126580862-normal

stella-mccartney-britt-platform-oxford-lace-up-2

stella-mccartney-copper-copper-star-platform-binx-sneakers-gold-product-2-512215868-normal

stella-mccartney-pink-floral-binx-floral-print-slip-on-pink-product-2-816144839-normal

stella-mccartney-elyse-stars-faux-leather-platform-creeper-black

behati-prinsloos-elizabeth-and-james-bond-sunglasses-stella-mccartney-elyse-lace-up-platform-shoes

style8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛекции за убавина | Четки за шминкање
Следна објаваНајубави зимски идилични дестинации во Европа!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР