Ви ги претставуваме најновите колекции на чанти на познатите модни креатори за сезоната пролет/лето 2017.  Прекрасни креации на Balenciaga, Dior, Hermes, Louis Vuitton, Valentino, Chanel.  Како и секогаш ние сме  во чекор со модните новитети.

Фанастично, погледнете и уверете се и сами!

1020-2

1020-5

1020-1

1020-3

1020-9

1020-4

1020-15

1020-6

1020-7

1020-12

1020-20

1020-14

1020-16

1020-23

1020-8

1020-24

1020-22

1020-27

1020-11

1020-29

1020-30

1020

1020-10

1020-28

1020-25

1020-18

1020-26

1020-21

1020-19

1020-17

СПОДЕЛИ
Претходна објаваШапки инспирирани од делата на Матис
Следна објаваСреќен интернационален ден на девојчето!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ