Christian Louboutin од сега има и линија на парфеми!

Christian Louboutin од сега има и линија на парфеми!

Christian Louboutin стана еден од најголемите светски брендови – нема жена која не знае за чевлите со црвената подлога. Сега кога го има глобалното модно царство, направи колекција на лакови за нокти, линија на ружеви и сјај за усни, кои изгледаат како вистинско уметничко ремек дело….Но еве сега, исфрли и линија на парфеми…..поточно, три од нив!

parfem2

Сите три Christian Louboutin парфеми—Bikini Questa Sera, комбинација на јасмин и тубероза; Tornade Blonde, комбинација на црвен руж и црна рибизла и Trouble in Heaven, микс на јантар ипачулија—достапни се на christianlouboutin.com, по цена од 275 долари.

parfem

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОвие 5 работи никогаш не ги облекувајте кога барате работа!
Следна објаваНајдобри бради и бркови во 2016 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР