Одбравме 8 најдобри бои и нијанси на лак за нокти, кои се тренд и кои ги гледаме насекаде. Правилото за оваа есен е – што потемно, тоа е подбро.

Cool сива – една од најпопуларните нијанси на лак за нокти, за оваа сезона. Совршена е сите девојки кои не сакаат силни бои, а сакаат малку да се дистанцираат од вообичаените неутрални тонови.

grey

Мат сина, само никако кобалт сина!

blue

Нежна металик нијанса – одлично одговара со есенските шик металик – бронзени чанти!druga-1

Розе нијанса во под тон – одчично одговара со плетени јакни!

dusty

Боја на темна слива – нема ништо поубаво од темната нијаса на слива, за кратки нокти. Идеална е за секој деловен состанок, но и викенд дружење со пријателките.

plum

Теракота црвена – црвениот лак за нокти е секогаш шик во секоја сезона, но сега малку потемна црвено-смеѓа варијатнта, ќе биде добар есенски избор.

red

Светкаво црна – за сите девојки кои ги обожуваат светките, црната со светки нијанса, нема да изгеда детски ни премногу темна.

zadnja

Темно зеланата – одлично одговара на исончаниот, темен тен!zeleni

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовремена верзија на хероините од бајките
Следна објаваРанци од волна со крилја!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР