Брендот Alexander McQueen го лансираше својот прв парфем!

Брендот Alexander McQueen го лансираше својот прв парфем!

Ова е навистина чудно: Alexander McQueen практично е единствен луксузен бренд кој досега немал свој парфем! McQueen парфемите, најпосле стигнаа и ексклузивно се продаваат во американскиот Saks. McQueen Parfum – се продава за $395 и McQueen Eau de Parfum од $115 до $165.

Овие парфеми се романтични, шармантни и посебни. Пакувањето исто така е впечатливо осмислено, како што му приличи на брендот McQueen. Црното шише е украсено со златна круна од пердуви, додека  eau de parfum доаѓа во понежно и посветло издание.

1-3

 

СПОДЕЛИ
Претходна објава[Филм] Кучиња на војната
Следна објава“Solstice Luxury Suites” – хотел на Санторини!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР