Новиот тренд за кој сите зборуваат е скриено виножито во  косата.

Овие фотографии ги сподели лондонскиот фризерски салон Not Another Salon на Instagram пред неколку денови со текст: “Скриено виножито секаде во Лондон” и собраа 12 000 лајкови на FB. На работа никој нема да забележи – сем ако вие тоа го сакате……

hidden-rainbow-hair-not-another-salon-carla-rinaldi-5

hidden-rainbow-hair-not-another-salon-carla-rinaldi-3

hidden-rainbow-hair-not-another-salon-carla-rinaldi-4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваZara Home: Есенска колекција 2016
Следна објаваДванаесет премиери што не смеете да ги пропуштите во септември
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР