Во пресрет на уште една нова сезона во домот, познатиот шпански бренд Zara Home ја претстави својата понуда за есен/зима 2016. Чистата белина и строгите линии се основниот елемент во есенската колекција, а комбинацијата на бела со бела – стилски предлог за елегантен амбиент во домот. Неутралните тонови, пак, во тандем со раскошните златни и сребрени аксесоари се вистинскиот избор за внесување топлина, комфор и доза на луксуз во животниот простор оваа есен. Во продолжение, ви ги  претставуваме фотографиите од каталогот и промотивното видео за најновата кампања на Zara. Пронајдете ја омилената тема и идеја за вашиот дом!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДознајте ја есенската палета на ружеви за усни!
Следна објаваТренд за кој сите зборуваат – скриено виножито во косата!
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ