Christian Louboutin го враќа сјајот и гламурот во својата колекција за есен/зима 2016. Фотографиите на каталогот ги направија Sofia & Mauro, а моделите во glam-rock издание, ги прикажуваат најновите модели за есенската сезона.

Есенската сезона е фокусирана на графичките комбинации на бои од 70-тите години во варијанти со високи платформи, чизми до глужд и сандали. Louboutin со оваа колкеција се врати на своите млади денови и забавите по градот, како дискотеката Le Palace –  токму тоа време, го искористи како инспирација за оваа колекција.

8-1 7-1 5-6 4-4 3-4 1-4 2-4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправете сами – 5 здрави оброци за плажа!
Следна објаваМобилен џакузи Weltevree Dutchtub!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР