Brunello Cucinelli –  колекциите на овој светски познат дизајнер, по суптилитетот се движат како конверзација помеѓу машкоста и женственоста. Практични, елегантни, крајно софистицирани, изработени од најфини и луксузни материјали.

Новата есен/зима 2016 колекција, има ретро допир со урбана интерпретација, Dandy стил во дигитална ера. Извонредно кроените парчиња со скапи материјали – за меки и модерни силуети.

scheda_W_4п.с. (Пораснат во руралниот дел од Италија, во дом без вода и електрична енергија. Тој на негови 24 години го напуштил факултет за градежништво и заминал по свој пат. Четириесет години подоцна, тој е милијардер и еден од најпознатите светски модни дизајнери.)scheda_W_6scheda_W_3

BG-6S8F_mzBGW0E1W_mzBG-6T5A_mzBGW0EAK_mzBG-6S8K_mz BG-6S8G_mz BGD190Z_mu BGW0EAH_mz BGD190Y_mu

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАрхитектонска преобразба на театар во книжарница
Следна објаваФутуристички летечки автомобил
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР