fzozzo-1-1 (1)

Очила за сонце, какви не сме виделе до сега!

Eclipse, очилата за сонце, се многу повеќе од моден дизајн. Станува збор за комплексна структура на очила, што ги дизајнираше архитектонското студио XYZ Integrated Architecture.

fzozzo-4

Изработени се од повеќеслојни лесни пластични рамки и паракорд врвци, на нив нема да најдете никакви додатоци за нос или тврди рамки, заради што Eclipse очилата се исклучиви флексиблни.

fzozzo-3

Нивниот футуристички дизајн сигурно ќе биде причина да ги купите, доколку сакате да бидете во центар на вниманието. Не змаеме како е да се пешачи со нив, но додека седите или се сончате, сигурно ќе бидете забележени.

За сега постојат само во две бои – црвена и жолта, но ако се покаже дека моделот е баран на пазарот, наскоро не очекуваат нови бои.fzozzo-5 fzozzo-6 fzozzo-7 fzozzo-8

fzozzo-2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВизуелно патување низ европските држави
Следна објаваХороскоп од 20.06. – 26.06.2016!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР