15% ПРОЛЕТЕН ПОПУСТ ЗА ВЕЛОСИПЕДИСТИ // 15% SPRING DISCOUNT FOR CYCLIST

maicki koncept
***

НОВА ТЕРАСА ВО ЈАВНА СОБА // NEW TERRACE IN PUBLIC ROOM

1  2

Отворен простор за дружење со вкусна храна, фудбал и музика.

***

НОВА МЕНИ КАРТА // NEW MENU CARD

Sladoled2-fb

Освежување со сладолед со прелив од карамела!

***

Секој петок во месец јуни е вашиот среќен ден на новата тераса во Јавна Соба.
Со секое шише вино Тиквеш следува уште едно бесплатно, вистинско уживање со мезе и џез!

1
***

НАСТАНИ // EVENTS

01.06 // 20:00

Изложба на инсталации во простор.

black is white - 01.06
***

02-04.06 // 10:00 – 20:00

Освежете го омилениот дел од домот наменет за релаксација со новите, модерни постелнини на Delux Haus.

delux haus
***

03.06 // 21:30

Интерактивна изложба на нова колекција на шизички летни маички.

elsker loeve
***

04.06 // 20:00

Наполнете ги сите сетила и почуствувајте ја радоста на Шпанија.

Spanish dinner
***

МУЗИКА // MUSIC

По изложбата во петок продолжуваме со дружење и убава музика.

03.06.2016-01
***

НАСКОРО // COMING SOON

15-16.06 // 12:00 – 20:00

NE Region Fair
***
nlp
***

И МНОГУ ПОВЕЌЕ… // AND MUCH MORE..

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФокус на мексиканската кинематографија
Следна објаваДелови од велосипед претворени во уметност
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ