Либанскиот дизајнер Zuhair Murad ја претстави колекцијата на венчаници за 2017 година, од која сме апсолутно воодушевени. Тие се елегантни и како од некоја бајка излезени, со еден збор – совршени.

2-9 3-7 5-8 6-7 7-7 10-5 11-2

12-3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да направите прекрасна глазура? Лесно!
Следна објаваОчи | Nevan Doyle
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР