Металик миди здолништа – ги гледаме на секој агол и тоа на трендсетерките во сите големи градови. Овој моден тренд, го гледаме веќе неколку пролетни сезони и сега навистина сфаќаме зошто! Овие здолништа кои доаѓаат најчесто плисирани, создаваат одсјај, но паралелно со тоа, се прифатливи и за дневни комбинации заради должината и полниот облик.

Gucci е првиот моден бренд кој го започна овој тренд и ги придоби срцата на модната публика. Нивните златни и зелено-златни модели, се распорадоа за миг заради што тренд металик миди здолништата, станаа апослутен хит!

p.s. Совршено одговараат на сите облици на женското тело, како и со балетнки и обични маици.

asos zara mango mango2

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКуќа на плажа за спокоен одмор
Следна објаваДали е ова иднината на Central Park во New York?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР