1

Во срцето на Шангај, градот кој се смета за културен и економски центар на Кина, се наоѓа прекрасен хотел наменет за уметници. Хотелот се нарекува Swatch Art Peace Hotel и претставува елегантен и луксузен простор за чие реновирање делумно се погрижил швајцарскиот бренд Swatch, по кој го носи името. Ова не е класичен хотел, туку хотел кој главно е наменет за уметници на кои им е овозможено токму на ова место да се посветат на својата инспирација и креативност и до неколку седмици. Хотелот се состои од неколку апартмани, работни простории, галерии за изложби, како и прекрасни глетки од Шангај за дополнителна инспирација на уметниците. Совршена средина за одмор и креативност.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатни киосци – обележје на Лисабон
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (09.05 – 15.05)
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ