4

И малите домови можат да бидат совршен животен простор, со паметни решенија и добар план при уредувањето на ентериерот. Одличен пример е и овој стан со површина од 36 метри квадратни, кој е комлетно функционален и располага со сите предуслови за комфорен престој. Опремен е со дневна зона со софа, трпезарија, кујна, како и спална соба, бања и ходник. Доминантна боја е белата, која во тандем со природната светлина визуелно го зголемува ентериерот. Мебелот и деталите се модерни, но со едноставни линии, мошне удобни и пријатни, давајќи му лежерна атмосфера, топлина и гостопримливост на просторот. Ништо не е пренатрупано или хаотично, туку сосема спротивното – постигнат е ефект на слобода каков не може да се забележи и во многу поголеми станови. Погледнете ги фотографиите и инспирирајте се од идеите кои ги нуди овој стилски и практичен ентериер.

1

2 3 4 5 6 7

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМобилна цвеќара во новиот Fendi pop-up дуќан во Токио!
Следна објаваКое хоби го делат најуспешните во светот?
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ