За пролетта 2016., Christian Louboutin инспирацијата ја најде во модата од 50-тите годинини на минатиот век. Кралот на црвените ѓонови, секогаш не остава без здив и во нас ја буди желбата да сонуваме барем еден пар од овие чевли. После секоја нова колекција, помислуваме дека нема шанса следната да му биде поубава, но сега тоа му успеа –  стопроцентно!

Низ колекцијата се провлекуваат различни теми, а палетата е интригантна – елегантните пастелни, се комбинираат со земјени неутрални и неколку неонски бои. Има доста гламур, монистри и нов дизајн.

2-41 3-33 (1) 4-34 5-30 6-30 7-23 8-19 9-15 10-13 (1) 11-12 12-12 (1) 14-11 15-10 16-8 17-10 18-11 19-11 20-11 21-11 22-9 24-7 25-5 27-3 28-2 29-2

 

 

32-2

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваГламурозни вечерни фустани – само да ви дадеме идеја!
Следна објаваGordon Ramsay со корисни кулинарски совети!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР