Пастелните парчиња на облека, не се создадени само за девојчиња и млади девојки. Но, вистина е дека треба да се знае како се комбинираат и носат боите како пастелната лила, светло сината и жолтата боја  – кои се исклучително женствени. Оваа сезона бледо-розевата и црната, се добитна комбинација. Кога купувате, изберете ги жолтите нијанси во кожни варијанти, бледата розе е идеална за бомбер јакните, а светло сината изгледа совршено во варијанта на брушена кожа.

Погледнете ги овие клучни пастелни парчиња, кои сигурно ќе ви послужат како инспирација за ултимативниот пролетен изглед!

6-28

11-10

8-18 1-36

5-29

 

2-34 3-30 12-10 naslov-1 (1)

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако да го одбегнете нападот на паника пред испит?
Следна објаваШто говори за вас вашето омилено цвеќе
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР