1

Еден месец откако ја продадоа нивната куќа во Малибу, Крис Хемсворт и неговата сопруга Елса Патаки купија нов имот во истата област вреден 3.5 милиони долари. Новата куќа се протега на 4000 метри квадратни што значи огромен простор за нивните три деца. Куќата се наоѓа на прекрасна локација со преубав поглед. Внатре има 4 спални соби, 4 тоалети, кино сала и огромен двор опкружен со богато зеленило. Погледнете повеќе на фотографиите.

2 3 4

Инаку, популарниот актер се прослави со улогата на Тор во истоимениот филм во 2011-та, а потоа следеа „Одмаздници 2: Ерата на Ултрон” и „Во срцето на морето.” И двата филмови беа на репертоарот на киното Cineplexx. Најновото филмско остварување на Крис Хемсворт со наслов „Ловецот и ледената кралица”, премиерно ќе биде прикажано во киното Cineplexx во четврток, 21.04.2016, по што ќе биде ставено на редовен репертоар.

5 6 7 8 9 10 11 13 14 15 16

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЛамба која можете сами да ја дизајнирате
Следна објаваДизајнирани геометриски тетоважи за уметничките души
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ