Студиото за дизајн од Кореја, Bad Marlon, креира малку поинакви куќички за кучиња од вообичаените. Стилските куќички се со минималистички и иновативен дизајн и може да се вклопат во сечиј дом. Изработени се од различни материјали како дрво, месинг, чоја и сл. Со ваков дизајн, вашето кученце ќе има модерен и интересен дом или место за спиење. Погледнете во продолжение.

1 2 3 4 5 6 7 8

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧаши за кафе за вистински фанови
Следна објаваТродимензионални картички кои откриваат детална архитектура
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР