Фотографиите на кои позира младата супер моделка Kendall Jenner за Vogue, ги направија Mario Testino (насловната) и Theo Wenner (едиторијалот).

Kendall можеме да ја видиме како јава на коњ, облечена од глава до пети во Marc Jacobs и седната, позира покрај дизајнерката Tory Burch, во шарен комплет со нејзин потпис.

Во интервјуто за Vogue, Kendall кажа за својата огромна популарност на социјалните мрежи, дека се уште не може да се навикне на толкав број на пријатели, затоа што тоа не е реален живот –  појавувањето на овие мрежи за неа настанало спонтано и органски.

kendalllica-1 slikslikslsss image-6

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАстро диета | Исхрана според хороскопот
Следна објаваНеобичен јапонски “Tansu” куфер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР