0

Без разлика дали сте религиозни или не, сепак кога станува збор за религијата на автомобилите, а посебно нивниот храм – „Салонот во Женева“, тоа е од есенцијална важност да се почитува. Точно пред пет децении „Škoda“ го претстави во Женева својот репрезентативец во југословенските земји, моделот „1000 MBX“, купе изведен од седанот со четири врати „1000 MB“.

1

За разлика од седанот, „Škoda 1000 MBX“ со две врати е произведен во само 2 517 примероци, во периодот од 1966 до 1969 година.

2
Кога ќе го погледнеме подобро дизајнот, едноставните контури, бордо боја, не е ништо чудно што овој модел бил миленик на југословенските земји. Иако моделот полни веќе половина век, сеуште е миленик на сите оние вљубеници во добриот ретро стил. 3

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделна програма во Јавна Соба
Следна објаваНов тренд – Вашите усни како сликарско платно!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ